Mezoterapia

karolina_stefaniak
MEZOTERAPIA

Najbardziej gorące miesiące w roku, czyli czerwiec, lipiec i sierpień to prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Zabieg mezoterapii cienkoigłowej pozwoli przygotować skórę na czas największych upałów. Mezoterapię, możemy wykonywać przez cały rok, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu latem.

Dla najlepszych efektów pacjent powinien poddać się serii zabiegów. Zaleca się wykonanie przynajmniej 3 ostrzykiwań w odstępach 2 lub 4 tygodniowych. Jeśli chcemy zadbać o skórę i zminimalizować jej uszkodzenie spowodowane promieniowaniem słonecznym należy wykonać serię 3 zabiegów mezoterapii przed urlopem, celem nawodnienia i odżywienia, oraz serię kolejnych 3 zabiegów na zakończenie lata, by wspomóc skórę w posłonecznej regeneracji.

Wybierając się na zabieg z należy pamiętać o wybraniu dogodnego terminu, gdyż mogą pojawić się siniaki w miejscu wkłucia igły, a skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, delikatnie opuchnięta . Zazwyczaj potrzeba kilku dni na regeneracje oraz wygojenie, jednak już po 24h po zabiegu można nakładać makijaż, co pozwala na powrót do codziennej aktywności.

JAW WYGLĄDA SAM ZABIEG?

Terapia polega na wprowadzeniu substancji czynnych wgłąb skóry dzięki, wykonaniu licznych nakłuć przy pomocy bardzo cienkiej igły. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem znieczulającym (typu EMLA), dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny i w bardziej komfortowy dla pacjenta.

Do zabiegów wykorzystujemy preparaty (koktajle) zawierające kwas hialuronowy witaminy, aminokwasy i koenzymy, które stymulują, pobudzają oraz odżywiają skórę, nadając jej ochronę i witalność.

Zabieg można wykonać również z użyciem osocza bogatopłytkowego, które jest pozyskiwane z odwirowanej krwi pacjenta.

Zabieg jest skuteczny, łatwy i pozwala cieszyć się efektami już od pierwszego zastosowania.

Jeśli chcesz aby Twoja skóra była gładka, zdrowa i promienna, a efekt był widoczny już po pierwszym zabiegu to zapraszamy do gabinetu LaserLab Medica, gdzie wykonamy zabieg profesjonalnie, komfortowo i bezpiecznie.