Męska sprawa

cellulit
URODA – MĘSKA SPRAWA

mogłoby się wydawać, że medycyna estetyczna to dziedzina zarezerwowana wyłącznie dla kobiet, jednak te czasy dawno już minęły. Rynek usług estetycznych obejmujących zabiegi dla mężczyzn stale się rozrasta szczególnie w Azji i Europie Zachodniej. Dzisiejsi mężczyźni coraz większą wagę przykładają do swojego wyglądu i chcą cieszyć się zadbaną, świeżo wyglądającą skórą. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w naszym gabinecie z troską zajmujemy się zarówno pacjentkami, jak i pacjentami.

męska skóra wymaga specjalnego podejścia – często innego niż skóra kobieca. Męski naskórek jest nawet o 24 procent grubszy od kobiecego. Dodatkowo skórę męską charakteryzuje zwiększona tendencja do przetłuszczania się z powodu różnic hormonalnych. Powoduje to często zamknięcie porów lub tworzenie wyprysków. Skłonność tą dodatkowo potęguje obecność zarostu na twarzy.

Z kolei codzienne golenie może doprowadzić do miejscowego przesuszenia i podrażnienia skóry.

Przebarwienia i zmarszczki to kolejne pozycje na wbrew pozorom długiej liście męskich problemów skórnych. Borykają się z nimi najczęściej mężczyźni nietrzymający się zasad pielęgnacji cery, stosujący niewłaściwą dietę i palący papierosy.

Blizny (w tym potrądzikowe) często nie są przez mężczyzn do końca akceptowane. Można je jednak znacznie skorygować lub nawet całkowicie zniwelować wykonując zabiegi laserowe.

Ćwiczenia na siłowni i szybki przyrost masy mięśniowej często skutkują powstaniem rozstępów na ramionach, udach, plecach. Zabiegi mezoterapii i zabiegi laserem frakcyjnym pomagają skutecznie zniwelować te nielubiane przez mężczyzn bruzdy.

Kolejnym bardzo wstydliwym problemem mężczyzn jest nadpotliwość pach, dłoni lub czoła. W takich przypadkach pomoże toksyna botulinowa (potocznie zwana botoksem).

mężczyźni podobnie jak kobiety zmagają się również z żylakami kończyn dolnych. Najskuteczniejszą metodą usunięcia dużych pojedynczych żylaków jest metoda laserowa, zabieg ten nazywa się w skrócie ELVeS (Endo Laser Vein System) lub EVLT (Endo Venous Laser Treatment) i jest niechirurgiczną, minimalnie inwazyjną techniką leczenia żylaków.

Mitem jest, że wizyta w gabinecie medycyny estetycznej jest niemęska. Zapraszamy!