Zabieg Laserem Frakcyjnym

slider3
DLA KOGO ZABIEG I JAK SIĘ DO NIEGO PRZYGOTOWAĆ

Jest to zabieg wykonywany na twarzy za pomocą lasera frakcyjnego CO2 – przede wszystkim dla pacjentów zdrowych i pełnoletnich. Zalecany i optymalny wiek do zabiegu to 35+.

JAK PRZEBIEGA SAM ZABIEG

W pierwszej fazie należy znieczulic twarz. W tym celu na skórę zostaje nałożony specjalny krem EMLA (zawierający lidokainę i prylokainę), który pełni funkcję znieczulenia miejscowego. Krem znieczulający nakłada się na 30 min przed zabiegiem. Następnie nakładana jest folia , której zadaniem jest utrzymanie kremu na naszej twarzy. Po upływie ok 30 min krem zostaje usunięty z twarzy i przystępujemy wtedy do zabiegu. Wykonujemy go za pomocą specjalnej wiązki laserowej „dziurkującej” skórę tysiącami mikrokraterów, pozostawiając pomiędzy nimi siatkę nieuszkodzonej tkanki. Jest to bardzo skuteczny sposób na dotarcie w głąb tkanki, nie powodując przy tym niepożądanych efektów. Na koniec doprowadzamy do schłodzenia skóry – może trwać to do paru minut – i po wszystkim 😉
W leczeniu blizn i rozstępów, dla najlepszych rezultatów zalecane jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach co 6 – 8 tygodni.

ILE CZEKAMY NA EFEKT

laser_co2

Doskonały efekt leczenia laserem frakcyjnym CO2 osiąga się dzięki selektywnemu odparowaniu skóry z pozostawieniem stref nieuszkodzonej tkanki.
Większość pacjentów widzi poprawę już po kilku dniach. W dużej części wynika to z obrzęku, który maskuje zmarszczki oraz blizny i utrzymuje się od 2 – 3 dni. To nie jest jeszcze ostateczny efekt takiego zabiegu – skórę złuszcza się szybko, ale na produkcję nowego kolagenu potrzeba czasu (od 3 do 4 tygodni). Wtedy widoczne są już trwałe efekty w postaci widocznego wygładzenia, znacznego spłycenia zmarszczek oraz poprawy struktury skóry. Przebudowa kolagenu będzie trwała nadal, powodując dalsze wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6 – 12 miesięcy. Jest to najlepsza technologia w leczeniu trądziku i blizn chirurgicznych.


Zmiany w naskórku i efekt końcowy wywołane przy użyciu
lasera frakcyjnego CO2trwałe. Jednak słońce i czas robią swoje i w żaden sposób nie można tego procesu zatrzymać, ale na szczęście może go cofnąć i to o wiele sezonów 😉