Lwia zmarszczka-kwas hialuronowy

kwas-hialuronowy

PRZYPADŁOŚĆ WIECZNIE ZDZIWIONYCH? NIE! TO LWIA ZMARSZCZKA!

Kiedy mocno i często marszczymy czoło, mrużymy oczy lub ulegamy negatywnym emocjom, pracujemy na efekt lwiej zmarszczki. Wszystkie te czynności wpływają na skórę naszej twarzy.
Ten rodzaj zmarszczki, za którego tworzenie odpowiadają mięśnie twarzy zaczyna powstawać już we wczesnych latach naszego życia. Oczywiście nie jest widoczny od razu – kiedy nasza skóra jest młoda i napięta, jednak z czasem efekt ten ulega utrwaleniu. Oznacza to, że na lwią zmarszczkę pracujemy za każdym razem, gdy z jakiegoś
powodu marszczymy nasze czoło np. wyrażając swój gniew, mrużymy oczy mając wadę wzroku i nie nosząc okularów.
Niestety, lwia zmarszczka często rozwija się niepostrzeżenie i bardzo szybko, dlatego niejednokrotnie brakuje nam czasu na świadomą pracę nad mimiką i nawykami.
Jedną z najpopularniejszych metod redukcji zmarszczki „marsowej czoła” jest zastosowanie zabiegów z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy wpływa na absorbcję wody oraz stymulacje kolagenu. Dzięki zabiegowi lwia zmarszczka będzie wyglądała zupełnie inaczej, nie będzie już tak widoczna, a twarz zyska zdecydowanie łagodniejszy charakter.
Samego zabiegu nie musimy się obawiać – podawanie preparatu odbywa się śródskórnie za pomocą cienkiej igły, którą nakłuwa się skórę wzdłuż zmarszczki.

Najlepsze rezultaty widoczne są po około miesiącu od dnia podania preparatu, a dla pełnego efektu wystarczy zaledwie jeden zabieg. Efekt utrzymuje się od 12 do 14 miesięcy. Zaleca się wykonywać co około pół roku tzw. zabiegi podtrzymujące, które polegają na ponownym podaniu pod skórę mniejszej dawki kwasu hialuronowego. Wszystko po to aby efekt nie słabł i pozwolił nam się dłużej cieszyć nieskazitelnym wyglądem. Bardzo ważne jest również stosowanie kremów nawilżających i ochronnych z antyoksydantami.
Warto nadmienić że zastosowanie kwasu hialuronowego jest całkiem bezpieczne, gdyż występuje on naturalnie w naszym organizmie.
Oczywiście naturalnym przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi jest alergia na sam kwas, ciąża oraz wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry. Jest to bardzo istotne i nie wolno tego bagatelizować, ponieważ wtedy zabieg nie zostanie przeprowadzony.
Lwia zmarszczka nie musi być dla nas problemem na całe życie, z nami możesz znaleźć sposób na to aby sobie z nią skutecznie poradzić.